Atrakcje

Położenie Grodziszcza wręcz zaprasza do spacerów i wypraw, zarówno pieszych, jak i rowerowych. Dlatego do dyspozycji naszych gości mamy wypożyczalnię rowerów terenowych, w tym elektrycznych (link do regulaminu i cennika), zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wokół nie brakuje ciekawych tras rowerowych tj:
Szlak Euro-Velo R-9 „Bałtyk – Adriatyk” stanowi część europejskiej sieci tras rowerowych EuroVelo. Trasa o całkowitej długości 1930 km łączy Gdańsk, Poznań, Wrocław, Ołomuniec, Brno, Wiedeń, Triest i Pulę (link do opisu trasy), a w pobliskich Górach Sowich biegnie Singletrack Glacensis – coś dla miłośników szaleństw MTB.

Wieś leży na trasie między Parkiem Krajobrazowym Gór Sowich a Ślężańskim Parkiem Krajobrazowym, więc na wyciągnięcie ręki znajdują się dwa szczyty z Korony Gór Polskich – Wielka Sowa (1015 m n.p.m.) i Ślęża (718 m n.p.m.). W odległości półgodzinnej jazdy znajduje się również Książański Park Krajobrazowy z górującym w nim, trzecim co do wielkości w Polsce, Zamkiem Książ.

Zaledwie 2 km od Grodziszcza leży Pałac Krzyżowa, historyczne miejsce, w którym 30 lat temu odbyła się Polsko-Niemiecka msza pojednania. W odległości 6 km znajduje się Świdnica, dawna stolica Księstwa Świdnicko-Jaworskiego, z zabytkową starówką i licznymi zabytkami, m.in. Kościołem Pokoju – słynnym zerowej klasy obiektem z listy Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Dowiedz się więcej o atrakcjach w okolicy