Witaj w Pastorówce!
stworzonej z myślą 
o jak największym komforcie naszych gości.

Oferujemy przestronne apartamenty
2-4 osobowe,
komfortowe i wyjątkowe,
z panoramą na Góry Sowie.

Dla gości przygotowaliśmy sześć wyjątkowych apartamentów o wysokim standardzie, 2-4 osobowych. Każdy pokój ma łazienkę, klimatyzację, telewizor, dostęp do Internetu i wyposażenie niezbędne, aby czuć się w nim komfortowo. Na gości czekają ciekawe wnętrza, wygodne łóżka, pachnące ręczniki i kosmetyki.

Przestronne apartamenty położone są na I i II piętrze, a z okien rozciąga się przepiękny widok na panoramę Gór Sowich. Pastorówka nie posiada windy. Część restauracyjna na parterze, została pozbawiona barier architektonicznych, dzięki temu mogą z niej korzystać także osoby niepełnosprawne. Rozmawiamy w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Niestety, nie można do nas przyjeżdżać ze zwierzętami.


Na zmotoryzowanych czeka duży, strzeżony parking z eko-stacją umożliwiającą naładowanie samochodu elektrycznego. Ekologia jest dla nas ważna. Wykorzystujemy prąd z własnej instalacji fotowoltaicznej. 


Pastorówka za dodatkową opłatą, oferuje naszym gościom śniadania i obiadokolacje. Do każdego posiłku zapewniamy aromatyczną kawę z ekspresu. W serwowanych przez nas daniach wykorzystujemy własne warzywa, zioła i owoce z przydomowego ogrodu, oraz wyroby od lokalnych rolników. Przygotowując posiłki, zawsze uwzględniamy indywidualne gusty naszych gości i dbamy o ich potrzeby żywieniowe.


Pastorówka to klimatyczny, wiejski azyl, który stworzyliśmy w pięknym, XVIII-wiecznym budynku. Został zbudowany prawdopodobnie około 1740 roku jako dom pastora tutejszego zboru ewangelickiego. Fryderyk II wydał pozwolenie na budowę zboru ewangelickiego w Grodziszczu w 1742 r. W 1743 r. odbyło się w nim pierwsze nabożeństwo. Ponad 280 lat później wyremontowaliśmy go z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły. Udało nam się zachować wiele zabytkowych detali i oryginalnych materiałów, dzięki czemu każdy, kto do nas zawita, poczuje, że jest to miejsce z historią. Jednocześnie to obiekt na miarę XXI wieku, komfortowy i zapewniający gościom wszelkie możliwe udogodnienia.

W czerwcu 1813 r. Grodziszcze było siedzibą kwatery głównej wojsk koalicji antynapoleońskiej. Były to czasy, gdy we wsi przebywali znani z kart historii władcy i generałowie, m.in. car Rosji Aleksander I, król pruski Fryderyk Wilhelm III, książę pruski Wilhelm. Wspólny pobyt cara Rosji i króla Prus był związany z powstaniem sojuszu między tymi państwami po klęsce w 1812 r. Wielkiej Armii w Rosji. Ich spotkanie odbyło się w pałacu, który istnieje do dzisiaj i w którym wówczas rezydował car. Miejscem pobytu króla Fryderyka Wilhelma III była ewangelicka plebania (nasza Pastorówka), a wielki książę Konstanty zajął plebanię katolicką. Potwierdza to zapis w kronice parafialnej w Grodziszczu.

Więcej o historii najstarszej wsi na Dolnym Śląsku oraz naszej Pastorówki znajdzie tutaj

Pastorówka